Pektus Klinik

Pektus Klinik , Prof. Dr. Mustafa Yüksel önderliğinde kurulan ve göğüs duvarı şekil bozuklukları konusunda uzmanlaşmış ekip tarafından yürütülen Türkiye'nin TEK Pektus Tedavi Merkezidir.

Erken yaşta farkedilen göğüs duvarı şekil bozukluklarında yenilikçi ve ameliyatsız yöntemler sunan klinik, ileri yaşlarlardaki hastalar için ameliyatlı yöntemlerle tedavi sunmaktadır. Kliniğimizde son 2 yıl içerisinde 1000'den fazla hasta tedavi olmuştur.

Prof. Dr. Mustafa YÜKSEL

PROF.DR. MUSTAFA YUKSEL 1953 yılında Ankara'da doğdu. 1977 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1983 yılında Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi merkezinden Göğüs Kalp Damar cerrahisi ihtisasını aldı.

1990 yılına kadar Heybeliada Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi merkezinde şef yardımcısı olarak çalışan Dr.Yüksel, 1991 yılında Marmara Üniversitesinde Yardımcı Doçent olarak Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalını kurdu. 1991-1992 yıllarında Londra'da RoyalBromptonHospital'da 1 yıl süreyle Dr.PeterGoldstraw'un gözetiminde çalıştı.

1994 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu. Çok sayıda makalesi ve kitap editörlüğü (Göğüs Cerrahisi, Özofagus Hastalıkları ve Tedavisi) bulunan Prof.Dr.Mustafa Yüksel Marmara Üniversitesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak emekli olmuştur. Bir dönem Türk Göğüs Cerrahisi Derneği Başkanlığını yapmıştır.

2009 yılında 52 ülkeden 450 üye ile kurulan Chest Wall İnternationalGroup(CWİG) isimli derneği kurmuş ve ilk iki dönem başkanlığını yapmıştır. Kurucusu olduğu Göğüs Duvarı ve DeformiteleriPektus Derneğinin başkanlığını yapmaktadır. İngiltere, Fransa, İspanya, Rusya, Küveyt, Makedonya, Mısır, Belçika dahil 14 ülkede kendi geliştirdiği teknik ve patentine sahip olduğu barla pektus ameliyatları yapmıştır.

Pektus kliniğini kurmuş, yurtdışından gelen 100’den fazla cerraha eğitim vermiştir.

Pektus Klinik Tedavileri Hakkında


Prof. Dr. Mustafa YÜKSEL KİMDİR